Published On: 1 Mars, 2016

Fshehja e ngutshme e parave të pista me thasë nga Thaçi&Co

 

Shkruan: Agim Vuniqi

Nga ajo që po shoh (live) dhe çka po lexoj, kanë filluar të hapen librat dhe ditarët e luftës, kam kujtuar që politikarët e sodit i kaneë mbushur hundët, po e thithin shumë aromen e kanabisit, duke thithë shpesh, kanë filluar ti mbushin edhe hundët, paraja është e sikletshme kur e ke me bollëk, ani i thonë para të pista, ua kanë gjetur formulën, po i pastrojnë lehtë, e kanë bërë Kosovën kantier pune të godinave shumëlarta, pastaj thonë është vështirë të luftohet krimi e korrupsioni, formula adekuate asfalti, betoni, tullat… gjithë ato godina të ngritura thuajse në Kosovë, jetojnë sulltanët e Bahreinëve… dhe si ndodhi që vëllai biologjik i Thaçit rrethon me mburojë tokën publike, nuk është problemi te ndërtimi i ngutshëm, por fshehja e ngutshme e parave të pista me thasë, Thaçi&Co e kanë bërë Kosovën të veten, Shoqata e sigurimeve tëKosovës është pronë e tyre, KEK, KEDS, Aeroporti.., dhe këta deputetët pa mëngë thone votuam për të shpëtuar shtetin, cilin shtet, nëse kanë menduar atë të Thaçit kanë të drejtë…, ani kur i dëgjon fjalët plot myk për mbrojtjen e shtetit nga kaosi, nuk thonëeqelepirë edhe nga 24 rroga të siguruara nuk janëepak, sepse edhe ashtu nuk kanë ndonjë profesion, dhe do të mbesin pa punë, kështu që leni pallavrat, se ne kemi jetuar këtu, kemi investuar tërë kapitalin tonë mendor e fizik për dekada të tëra, duke bërë betejën tonë, të rëndë në të gjitha fushat, duke refuzuar urdhërat serbe, largimet masive nga puna, jo gatishmërin për të dëgjuar urdhërat e serbëve dhe jugosllavëve, duke lënë fëmijët tanë pa ushqimin të gojës, por qëndruam dhe nuk u dorëzuam, dhe ju sahanlëpirës doni ta mbroni shtetin nga kaosi, cili kaos atë që e krijuat vet, ju jeni fundrrinat e këtij vendi që ju vie era spermë, asgjë më shumë…

 

LEXONI: 

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-xhabir-zharku-e-rrembeu-torturoi-dhe-e-ekzekutuan-eprorin-kuqi/

http://www.shqiptari.eu/neue-zurcher-zeitung-per-hashim-thacin-presidenti-qe-mund-te-gjykohet-ne-hage/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...