Published On: 17 Qershor, 2016

Fshati me më së shumti deputet

Është një fshat i vogël në Drenicë, por që ka përfaqësimin më të madh në Kuvend, nga të gjitha fshatrat e Kosovës.

Ky është Baksi i Skenderajt, nga i cili janë dy deputetë të Parlamentit të Kosovës, raporton Magazina.al.

Padyshim se ju të gjithë i njihni, por mbase nuk e keni ditur se ata janë nga i njejti fshat.

Pra bëhet fjalë për Ganimete Musliun dhe Abdyl Ymerin që të dy deputetë nga e njëjta parti (PDK) dhe nga i njëjti fshat- Baks. Fshati Baks sikur e tërë Drenica konsiderohen si bastion i PDK’së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...