Published On: 4 Tetor, 2016

Frikë nga gjakmarrja, ngujohet familja e vrasësit të dyfishtë

Familja e autorit të masakrës me dy të vrarë dhe katër të plagosur në Dajç të Shkodrës është ngujuar nga frika e gjakmarrjes.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se familjarët e 33-vjeçarit Miklovan Parubi qëndrojnë me frikën e gjakmarrjes, pasi kanuni vijon të jetë ende prezent në këto zona dhe i druhen një kundërpërgjigje po me armë nga familjarët e dy personave që mbetën të vrarë mbrëmë në Dajç.

Ndërkohë, policia ka shtuar prezencën e saj në afërsi të banesës së Miklovan Parubit.

Situata bëhet më e vështirë, pasi autori i masakrës dhe viktimat janë nga e njëjta zonë dhe njiheshin me njëri tjetrin.

Mësohet se familjarët kanë tërhequr nga morgu trupat e viktimave dhe kanë hapur dyert e mortit.

Një lojë pokeri dyshohet se ka qenë molla e sherrit që solli tragjedinë me 2 të vdekur e 4 të plagosur mbrëmjen e djeshme në Shkodër.

Policia po vijon intensivisht kërkimet për kapjen e autorit të masakrës. Janë ngritur pika kontrolli në gjithë zonën.

Dyshohet se Parubi mund të jetë larguar nga fshati.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...