Published On: 12 Qershor, 2016

Frika e Xhavit Halitit! Diqysh si lugatë, vampirë, xhelatë,….!

  • Barcoleta e Boksh Barutit

Një ditë Xhavit Haliti ishte gati me u çmendur, filloi të bërtiste në zyre:
“Ndihmë, ndihmë!…O, kuku me ndihmoni se me kanë sulmua lugati, xhelati apo hajnat…! Ndihmë!”
Hyn me vrap shokët e tij Hashimi, Kadrija, Azemi, Adem Grabovci… dhe po mundoheshin ta qetësonin.
“Çfarë keni, shoku Xhavit? Qetësohu!”
“Jam në rrezik… Në zyrën time ka hyrë dikush… Diqysh si lugatë, vampirë, xhelatë,….! Ndoshta janë hajna, vrasës… Po, po aty mbas asaj dritares janë fshehur…”
“Shoku Xhavit, – i tha Hashimi, – qetësohu. Ajo nuk është dritare, por pasqyre ku e ke pa fytyrën tënde dhe je frikësua!”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...