Published On: 9 Janar, 2016

Frashër Krasniqi nuk e ka të qartë kush po e shkatërron Prishtinën

  • Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, gjatë një prononcimi për KTV’në ka thënë se ata nuk e kanë idenë se kush po gjuan dhe po e dëmton qytetin, duke i arsyetuar se ata janë duke e shprehur mllefin e tyre.

Sipas tij, protesta e mbajtur sot ishte më e madhja para dhe pas luftës.

“Sot është mbajt protesta më e madhe para dhe pas luftës. Kjo dëshmon qartë: Qytetarët e Kosovës janë kundër marrëveshjeve me Serbinë dhe janë kundër kësaj Qeverie”.

“Ne vlerësojmë që nuk ka kuptim që të vazhdohet me Hashim dhe Isën”.

“Protesta ka përfunduar, mirëpo ajo çka dua të themi ne është se Qeveria e ka gabim nëse mendon që mundet me bo gjithë këtë zullum e  qytetarët me vazhdu të njëjtë, e kanë gabim.  Kjo  që po ndodh tregon mllefin e qytetarëve”

“Nuk e di kush po gjuan”, ka thënë ai kur është pyetur kush janë personat që po gjuajn gaz dhe mjete të forta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...