Published On: 9 Maj, 2016

Francë, mafia shqiptare merr në dorë trafikun e heroinës

Në Annecy të Francës, një rrjet i mafias shqiptare qarkullon sasi të mëdha të heroinës me çmime të cilat po sfidojnë të gjithë konkurrencën në tregun e drogës.

Një gram shitet për 20 euro. Çdo pikë shitje bën 100 mijë euro në muaj, çka do të thotë 1 milionë euro për të gjithë zonën. E sjellë nga Shqipëria, droga ka mbërritur deri në kufirin francez.

 Komuniteti i zonës është i shqetësuar nga ky realitet, çka përbën një këmbanë alarmi për ta.

Tre ose katër përdorues kanë gjetur vdekjen nga overdoza e kësaj droge vrasëse.
Televizioni Frances “TF1” i kushtoi një reportazh situatës së krijuar në qytetin e Annecy, nga shpërndarja e drogës nga mafia shqiptare.

Në reportazhin e TV, transporti i drogës ilustrohet me anë të një harte që tregon se droga vjen nga Dibra dhe përfundon në Annecy, në kufi me Zvicrën.

droge ne franceDroge_1-640x365tf1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...