Published On: 15 Janar, 2016
Bota |

Francë, hulumtimi mjeksor me’ kanabis’ lë pesë të plagosur dhe një në koma

Një person ka rënë në koma, ndërsa pesë të tjerë janë gjendje kritike pasi kishin marrë pjesë në një hulumtim eksprimental shëndetësor në Francën perëndimore.

Lajmi është konfirmuar edhe nga Ministria e Shëndetësisë në Francë, por nuk kanë deklaruar se për çfarë hulumtimi po bëhej fjalë, por një person i njohur me situatën ka thënë se droga ishte një qetësues i bazuar në kanabis, transmeton Gazeta Blic.
Gjashtë vullnetarët ne Rennes, kanë qenë më shëndet të mirë deri sa kanë marrë ilaçet.
“Ky test është kryer në një strukturë private e specializuar në kryerjen e hulumtimeve klinike,” thuhet në deklaratën e ministrisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...