Published On: 27 Qershor, 2016
Bota |

Franca dhe Gjermania arrijnë marrëveshje për ndarjen e Britanisë nga BE-ja

Hollande ka paralajmëruar se “të ndarë, shtojmë rrezikun e ndarjeve, mosmarrëveshjeve dhe grindjeve“.
Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Francois Hollande kanë thënë se janë në “marrëveshje të plotë” se si të merren me pasojat nga vendimi i Britanisë së Madhe për të lënë në Bashkimin Evropian, raporton BBC.

Hollande ka paralajmëruar se “të ndarë, shtojmë rrezikun e ndarjeve, mosmarrëveshjeve dhe grindjeve”.

Të dy kanë paralajmëruar zhvillimin e bisedime në Berlin përmes në serë aktiviteteve diplomatike në prag të të ashtuquajturit “Brexit”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...