Published On: 10 Maj, 2016

Fraksion Plus në konferencë me Veselin, do t’i bashkohet PDK-së

Ish-aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosjes, Ajnishahe Halimi, Arben Gecaj dhe Fatos Aliu sot do të shfaqen në një konferencë të përbashkët në ora 11:00 me kryetarin e sapozgjedhur të PDK-së Kadri Veseli.

Është raportuar se grupi, që pas daljes nga Vetëvendosje themeloi “Fraksion +”, sot do t’i bashkohet PDK-së.

 Halimi, e cila ka qenë edhe drejtuese e degës së Vetëvendosjes në Skenderaj, i tha KosovaPress-it se do të mbahet një konferencë së bashku me Veselin ku gjithçka do të bëhet e ditur.

Ndërsa, konferencën e ka paralajmëruar edhe PDK-ja. /kp

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...