Published On: 12 Prill, 2016

“Fraksion+”: As Liburn Aliu nuk pajtohet me mënyrën e funksionimit të VV’së (Video)

  • Kapësit e Lëvizjes Vetëvendosje, sipas ish-anëtarëve të saj, Fatos Aliut dhe Arben Gecajt, tani pjesë e grupit “Fraksion+”, janë kryesia e tanishme, për të cilët kanë thënë se kanë humbur legjitimitetin dhe mënyra e zgjedhjes së tyre nuk është demokratike.

Me këtë mënyrë të funksionimit të LVV-së, Gecaj ka thënë se nuk pajtohet as Liburn Aliu, i cili megjithëse ka pozitë udhëheqëse në Prishtinë, ai përkrah Fraksionin, pjesë e secilës është vëllai i tij, Fatosi, transmeton Koha.net.

“LVV nga jashtë nuk është më ajo organizatë që ka qenë para dy vjetëve”, ka thënë Gecaj në “Rubikon” të KTV-së, duke shtuar se nga brenda është ditur gjithmonë që nuk është një engjëll dhe nuk ka shpresë brenda saj.

Metodat që ka zgjedhur LVV-ja, sipas Fatos Aliut, janë paradoksale dhe në këtë mënyrë nuk ndërtohet shteti, por sabotohet.


Fraksion+

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...