Published On: 13 Korrik, 2016

Fox News: FBI thotë se paratë i dha Edi Rama

Kanali televiziv amerikan, Fox News, ka përgatitur një raport për çështjen e fotos së kryeministrit Edi Rama me presidentin amerikan Barack Obama.

Gazetari amerikan, Perry Chiaramonte, shkruan se rasti i errët po trondit Shqipërinë.

“Një çështje federale, që përfshin një shofer limuzine nga Nju Xhersi, njeriun më të fuqishëm në botë dhe kryeministrin e Shqipërisë ka tërhequr vëmendje të pakët në SHBA, por rrezikon të trondisë korridoret e pushtetit në vendin e Europës jugore”.

“Shoferi nga Nju Xhersi, Bilal Shehu ishte donator i madh i presidentit Obama në fushatën për t’u rizgjedhur në vitin 2012, duke paguar 80 mijë dollarë që ai dhe e shoqja të merrnin pjesë në një aktivitet ekskluziv për mbledhje fondesh në San Françisko”.

“Por Shehu nuk solli të shoqen, ai solli Edi Ramën, që do të bëhej kryeministër i Shqipërisë. Federalët thonë se ishin paratë e Edi Ramës dhe një foto e tij me presidentin e SHBA i dha një nxitje të madhe fushatës së tij në shtëpi”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...