Published On: 12 Qershor, 2016
Bota |

Foto+Video/ Angli-Rusi nisin “Luftën e III Botërore”… në Francë

Pas përleshjeve në rrugët e Marsejës, tifozët rusë dhe ata anglezë janë përleshur edhe në shkallët e stadiumit “Vélodrome”, ku u zhvillua ndeshja e djeshme mes Anglisë dhe Rusisë.

Sipas tabloidit britanik “The Sun”, kanë qenë tifozët rusë ata që kanë sulmuar anglezët, pasi Rusia barazoi 1-1.

Tifozët rusë kanë kaluar në pjesën e stadiumit ku qendronin tifozët anglezë duke shtyrë gra dhe fëmijë, shkruan “ The Sun”.

Ndërkohë “Daily Mail” e ka konsideruar këtë përleshje si “fillimin” e një Lufte të Tretë Botërore mes Anglisë dhe Rusisë, provokacionet mes të cilave kanë kohë që vijojnë edhe në hapsirën ajrore dhe detare. 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...