Published On: 30 Gusht, 2016
Bota |

Fotot tronditëse zbulojnë varret masive të viktimave të ISIS-it

KUJDES! PAMJE SHQETËSUESE!

Këto pamje me staleit shfaqin shtrirjen shokuese me përmasa industriale të vrasjeve të kryera nga ISIS ndërkohë që kërkuesit kanë gjetur 72 varre masive anembanë Irakut dhe Sirisë ku ka mijëra kufoma.

Fotot nga ajëri tregojnë një pamje të qartë të masakrave si ajo në burgun e Badoushit në Mosul, në veri të Irakut, ku u ekzekutuan 600 burra.

Toka e gërrmuar dhe rrotat e kamionëve tregojnë atë që mund të jetë varri i mundshëm, sipas fotove të marra nga firma e inteligjencës AllSource Analysis.

Një i burgosur, i cili mbijetoi duke u shtirur si i vdekur, rrëfeu se si kasapët e ISIS-it detyruan qindra burra që të uleshin në gjunjë buzë një grope dhe nisën të qëllonin me mitraloz përpara se njëri prej fanatikeve të thoshte “do të hamë mirë sonte”.

Associated Press thotë se ka dokumentuar 72 varre dhe priten që të zbulohen edhe shumë të tjera në territoret nga të cilat tashmë ISIS-i ia ka mbathur./Mapo.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...