Published On: 28 Janar, 2016

Fotot: Konkurrencë e fortë mode në Parlament mes deputetëve

Ndërkohë që brenda mureve të Parlamentit zhvillohet beteja politike mes mazhorancës dhe opozitës, jashtë saj spikat një tjetër duel i hestur mes palëve.

Fjala është për stilin dhe modën e përfaqësuesve të popullit.

Jorida Tabaku e ka patur disi më të denjë konkurrencën kësaj here, nga rivlja politike Evis Kushi.

Në kampin blu për meshkuj, kësaj here sfilatën e modës e udhëheq Genc Ruli, por shumica kundërpërgjigjet me elegancën e “0007”-s së qeverisë Niko Peleshit dhe me Pandi Majkon trendy.

Për t’i vënë kapakun çdo gjëjë ka menduar Tahir Muhedini i PDIU.

Pandeli Majko,

Pandeli Majko,

Zv/Kryeministri, Niko Peleshi,

Zv/Kryeministri, Niko Peleshi,

Tahir Muhedini,

Tahir Muhedini,

Taulant Balla,

Taulant Balla,

Genc Ruli,

Genc Ruli,

Evis Kushi,

Evis Kushi,

Evis Kushi,

Evis Kushi,

Jorida Tabaku,

Jorida Tabaku,

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...