Published On: 19 Janar, 2016

Fotot e rralla: Brenda xhunglës ku fshihen rebelët e FARC

  • Grupi kolumbian rebel i njohur si FARC është i njohur për fshehtësinë e tij për luftën e gjatë që ka ndërmarrë ndaj qeverisë.

Me gjithë nënshkrimin e një armëpushimi historik midis presidentit Juan Manuel Santos dhe një nga udhëheqësit e lartë të FARC, luftëtarët guerilas ende mbeten të armatosur dhe jetojnë në xhungël.

Një qasje e rrallë brenda kampit të tyre në Antioquia ka zbuluar se çfarë është me të vërtetë kjo organizate dhe se si jetojnë në xhungël rebelët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...