Published On: 29 Maj, 2016
Bota |

Fotot e ndaluara nga Koreja e Veriut, që bota s’duhet t’i shikojë

Fotografi Eric Lafforgue bëri një vizitë në Korenë e Veriut duke sjellë disa foto që natyrisht Koreja e Veriut i ka të ndaluara.

Në to shihen pamje të ndryshme nga fshatrat e Koresë së Veriut dhe jeta e përditshme.

Koreja e Veriut e ka ndaluar rreptësisht transmetimin e pamjeve të jetës së vështirë në fshat, punën e fëmijëve nën 18-vjeç, fotografimin e ushtrisë, apo njerëzve që vuajnë urinë.

Shikoni fotogalerinë:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...