Published On: 26 Shkurt, 2016

Fotot: Ahmetaj dhe Ekonomi betohen te Nishani, i shoqëron Peleshi

Edhe pse është zakon dhe pjesë e protokollit që ministrat që betohen te Presidenti i Republikës t’i shoqërojë kryeministri, Arben Ahmetaj dhe Milva Ekonomi, dy ministrat e rinj, përkatësisht te Financat dhe Ekonomia, shoqëroheshin sot në Presidencë nga zv.kryeministri Niko Peleshi.

Nuk dihet se cila është arsyeja e mungesës së kreut të qeverisë Edi Rama.

Më herët gjatë ditës, Rama u shfaq në një takim të forumit rinor europian socialist në mjediset e një hoteli në Tirabnë dhe pas këtij eventi, u takua me aleatin e tij Ilir Meta në vilën 30, në ish-Bllok.

Rama dhe Nishani kanë kaluar momente tensioni që pas vizitës se Sekretarit amerikan të Shtetit John kerry në Tiranë, përplasje që kulmoi me mosdekretimin e përkohshëm të ministrave të rinj.

EkonomiAhmetajNiko Peleshi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...