Published On: 3 Tetor, 2016

Fotolajm/ Serbia njeh Kosovën…

Serbia njeh Kosovën dhe kjo ka ndodhur në Festivalin Ballkanik të Foklorit “Jehona” që u mbajt këto ditë në Luginën e Preshevës ku në krah të flamurit serb ishte edhe flamuri I Kosovës. Këtë fakt e tregon edhe fotoja e mëposhtme e siguruar në Bujanovc ku sipas revistës së nderit duket qartë pas flamurit shqiptar dhe atij serb edhe ai kosovar. Në fakt Kosova nuk njihet ende zyrtarisht nga Serbia, por kjo foto mund të jetë pikënisja për një marrëdhënie të re midis dy popujve. Ndërkohë që në këtë festival morën pjesë edhe grupe folklorike nga Mal i Zi, Bosnje Hercegovina dhe Kroacia.

luginaaa

lugina22

rilinddd

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...