Published On: 18 Shtator, 2016

Fotolajm/ Nga “Lahuta e Malsisë” te lahuta e Ramës…

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me banorët e Gjegjanit në veri të vendit, ku dhe shpërndau çertifikatat e pronësisë. Kreu ekzekutivit gjatë aktivitetit pati një debat jo të vogël me një nga banorët e zonës, çka u përcoll edhe nga mediat.

Në përfundim të takimit dhe vizitës së tij në veri të vendit, Rama ka postuar në faqen e tij Facebook foton e ditës, duke u autopromovuar si patriot.

Në foto Rama është me një lahutë në dorë, instrumenti muzikor tradicional i zonës së veriut. Rama në lahutën e përzgjedhur në foto kishte të pikturuar dy figura të njohura patriotike të vendit tonë, Ismail Qemalin dhe Isa Boletinin.

14317442 10154022800541523 241651252643631181 n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...