Published On: 6 Shkurt, 2016

Fotografitë lëvizëse do të bëhen realitet (Video)

  • Fotografitë lëvizëse në filmin e Harry Potter patën mahnitur të gjithë. Çfarë nëse këto fotografi do të vinin në ekzistencë me të vërtetë? Dhe gjëja më e mirë është se nuk do të keni nevojë për magji për t’i bërë ato.

E gjitha çfarë ju duhet është një ‘Prynt Case’, një printer me letra zinku që lidhet me celularët e mençur.

Duke e përdorur aplikacionin e pajisjes, printeri do të printonte foto lëvizëse të cilat kur do të shikoheshin me kamerën e aplikacionit, ato do të lëviznin, transmeton Gazeta Express.

Ky lloj printeri do të vijë me dy ngjyra: të zezë dhe zë bardhë. Për ta marrë pajisjen ju duhet të gjeni adapterin e duhur për celularin tuaj.

Për momentin, vetëm adapterët për iPhone dhe Samsung Galaxy janë në dispozicion. Dhe nëse e blini printerin, një paketë me letra prej zinku falas do të përfshihet në kuti.

Këto fotografi, që lëvizin kur ua drejton kamerën, pritet të bëhen të lëvizshme edhe në të vërtetë, me ardhjen e versionit të ri. /Gazeta Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...