Published On: 21 Prill, 2016

Fotografia e ish Presidentes në dysheme të prokurorisë së shtetit

Kamera e KALLXO.com e ka vërejtur fotografinë sot gjatë konferencës për shtyp në të clën Prokuroria e Shtetit prezantoi raportin vjetor.

Pikërisht një vit më parë, Aleksandër Lumezi mori dekretin nga Atifete Jahjaga për postin e Kryeprokurorit të Shtetit.

Një vit më vonë, Atifete Jahjaga e ka lëshuar pozitën e Presidentes meqë i ka përfunduar mandati dhe fotografia e saj e vendosur në murin e sallës së konferencave në Zyrën e Kryeprokurorit, është zëvendësuar me atë të Presidentit të ri, Hashim Thaçi.

Por fotografia e larguar nga muri e Atifete Jahjagës është lënë në një dhomë që shërben për përkthyesit e Prokurorisë, në dysheme.

Kamera e KALLXO.com e ka vërejtur fotografinë sot gjatë konferencës për shtyp në të clën Prokuroria e Shtetit prezantoi raportin vjetor.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...