Published On: 2 Prill, 2016

Fotografi e rrallë e Fan Nolit me Luigj Gurakuqin

Një foto e rrallë dhe e fundit e Fan S. Nolit dhe Luigj Gurakuqit në Bari të Italisë.

Fotografia është realizuar në fillim të muajit janar vetëm dy muaj para vrasjes së Luigj Gurakuqit në Bari, transmeton voal.

Pas vrasjes së mikut, Luigj Gurakuqi në Bari i kushton elegjinë “Syrgjyn vdekur” në shkurt të 1926, Berlin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...