Published On: 13 Qershor, 2016

Fotogaleri: Shqiptarët, leksion qytetarie në zemër të Europës

Krejt ndryshe nga sa ishte menduar më parë, lajmet që vijnë nga Evropiani duken shqetësuese.

Huliganizmi po kthehet në një problem, teksa Marseja është bërë epiqendër e përplasjeve të dhunshme.

Përplasje ka pasur edhe përpara ndeshjes së Gjermanisë me Ukrainën.

Ekspertët thonë se vëmendja ishte përqendruar tek siguria ndaj sulmeve terroriste, por tashmë huliganizmi po bëhet problem kryesor.

Teksa UEFA ka paralajmëruar ekipet e Anglisë dhe Rusisë me përjashtim, mediat e huaja po i bëjnë jehonë sjelljes së qytetëruar të tifozëve shqiptarë.

Ata ia kanë dalë ta kthejnë në një festë të vërtetë ndeshjen me Zvicrën.

Fotot e një makine policie zvicerane me flamurin shqiptar po bëjnë xhiron e rrjetit.

Ndërkohë edhe fotot e shqiptarëve dhe zviceranëve që ndjekin bashkë ndeshjen po kthehen në hit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...