Published On: 21 Qershor, 2016

Fotogaleri: “Mbreti” i krimit rrëfen perandorinë e terrorit

Shefi sadist i një prej bandave më të rrezikshme të rrëmbimit të njerëzve në botë ka treguar se si i përzgjedh, përndjek dhe më pas i rrëmben viktimat e tij.

Shefi i bandës me qendër në perëndim të Karakasit në Venezuelë thotë se ai i vret pengjet nëse nuk merr gjobën e caktuar, ndërsa shton se ka një rrjet me policë të korruptuar që e ndihmojnë.

“Nëse nuk paguajnë brenda një jave, ne hapim një gropë dy metra dhe i qëllojmë në fytyrë me një shotgun, në mënyrë që askush të mos e identifikojë trupin. Ata mbeten në listën e personave të humbur përgjithmonë. Në këtë qytet, unë jam përgjegjësi”.

Karakasi është qyteti më i rrezikshëm në botë me 3946 vrasje të shënuara vitin e shkuar.

85 përqind e tyre janë vdekje të dhunshme.

“Zakonisht dikush na informon se dikush ka para dhe ne nisim aksionin. Truprojat e pasanikëve na ndihmojnë ndonjëherë pasi nuk paguhen mirë”.

Ai thotë se banda e tij ka të paktën 300 anëtarë.

Rrëmbimet janë të zakonshme në Venezuelë, ku paga mujore shkon deri në 20 euro në muaj.

Bosi i bandës thotë se kur bënë rrëmbimin e parë, kërkuan 200 euro shpërblim.

Tani kërkojnë minimalisht nga 20 mijë euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...