Published On: 27 Prill, 2016
Bota |

Foto/ U bë simbol në internet pas sulmeve terroriste, zgjohet nga koma gruaja

Stjuardesa, e cila është bërë simbol i tragjedisë së Brukselit dhe sulmeve terroriste, që ndodhën në mars të këtij viti dhe që tronditën botën, është zgjuar nga koma pas gati një muaji.

Fotografia e Nidhi Chaphekar, duke qëndruar e shokuar dhe e mbuluar në pluhur dhe gjak pas sulmeve terroriste në Bruksel, ka bërë xhiron e botës dhe tani konsiderohet si simbol i tragjedisë së Brukselit.

Ndryshe nga njëzet persona të tjerë, ajo i mbijetoi shpërthimit në aeroportin Zaventem, kurse tani një muaj pas sulmit është zgjuar nga koma.

Pesëdhjetë për qind e trupit të saj është djegur, por rrëfimi i saj nuk përfundon me kaq, pasi ajo ka pësuar edhe thyerje të kockave dhe 25 ditë i ka kaluar në gjendje kome.

“Ka hapur sytë më ka shikuar dhe ka filluar të qesh. I kam thënë se gjithçka do të bëhet mirë. Ajo bisedoi edhe me fëmijët tanë”,- ka deklaruar bashkëshorti i saj Rupesh Chaphekar, duke shtuar se, Nidhi i është nënshtruar disa ndërhyrjeve kirurgjike dhe për këtë arsye nuk dihet se sa do të zgjasë shërimi i saj.

Nidhi është nga Mumbai (Bombei/ Indi) dhe punon si stjuardesë në “Jet Airways”. Atë ditë të kobshme kur sulmuesit vetëvrasës të Shtetit Islamik sulmuan aeroportin Zaventem, ajo ishte duke shkuar në punë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...