Published On: 21 Janar, 2016

Foto të rralla: Ariu zgjohet nga gjumi dimëror në Han të Elezit (Foto)

Arinjtë, në janar, rëndom janë në gjumë të thellë dimëror. Por, në fshatin “Puset e Nikës” në Han të Elezit, një ari i murrmë, të enjten, është parë duke kaluar rrugën.
Një lexues ka dërguar për Ekonomia Online fotografitë, ku shihet kjo kafshë e egër teksa e kalon rrugë dhe futet në pyll.

“Është hera e parë që e shoh një ari në dimër… Çudi, ata duhet të jenë në gjumë në këtë kohë. Ndoshta ka qenë i uritur dhe ka dalë për të gjuajtur”, shprehet Suad Ballazhi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...