Published On: 31 Janar, 2016

Foto: Rama e Meta në shtëpinë e Kadaresë… dhe një letër për të

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare ka dërguar dje në shtëpinë e tij në Gjirokastër, Kryeministrin Edi Rama dhe kryeparlamentarin Ilir Meta, si dhe drejtueset e Ministrisë së Kulturës dhe bashkisë.

Vajtja e tyre në shtëpinë Kadare, e cila hapi dyert për të pritur qindra vizitorë, shqiptarë e të huaj, ishte përurimi i saj, pas restaurimit dhe kthimit në objekt muzeal me të gjitha detajet.

Rama shkroi në Fb: “U çelën dyert e shtëpisë së Kadaresë! Pas restaurimit plot shije, një arsye më shumë për të vizituar Gjirokastrën; qytetin që po rilind hap pas hapi pas tatëpjetës së rrënimit rrëqethës të njëzet e kusur viteve pa shtet…”,- dhe shkroi në librin e vizitorëve:

“Një detyrim i përmbushur ndaj dikujt, të cilit i detyroheshim edhe shumë më tepër…”.

xxxx

ccc

vv

gggg

ddd

fff

 

hhh

 

8888

7777

88

99

9

8

12622464_1680022425609457_1265380435156687983_o

7

6

5

4

3

jjj

 

2

1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...