Published On: 17 Janar, 2016

Foto: Me shall dhe thikë grabiti dyqanin e celularëve te “Ali Demi”

Efektivët e Komisariatit nr.1 në Tiranë kanë arrestuar një shtetas i cili mbrëmjem e djeshme arriti të vjedhë një dyqan të një kompanie celulare dhe plagosi lehtë me thikë punonjësin e saj në rrugën “Ali Demi”.

Gjithashtu janë sekuestruar edhe provat materiale si shall, kapuç, doreza, armën e ftohtë (thikë) dhe një sasi lekësh.

Grabitja

Grabitja ka ndodhur me dhunë dhe si pasojë ka mbetur i plagosur punonjesi i dyqanit të një kompanisë celulare, shtetasi B.Sh, 31 vjeç. Nga goditjet me thikë autori ka arritur të marrë shumën prej 10 000 lekësh të xhiros së dyqanit.

Shtetasi B. Sh pasi ka marrë mjekim në spital, gjendet jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Nga ana e Policisë menjëherë pas marjes së njoftimit është bëre e mundur kryerja e veprimeve hetimore e proceduruiale dhe si rezultat i tyre në datën 17.01.2016, është berë e mundur identifikimi dhe kapja e autorit të dyshuar i cili rezultoi të jetë shtetasi : ○ Fatjon Bregu, 21 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë.

Në një hark kohor shumë të shpejtë u bë e mundur evidentimi i vendndodhjes së autorit dhe më pas u bë kapja dhe arrestimi tij. Nga kontrrolli i ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruar në cilësinë e provës materiale, arma (thikë) me të cilën kishte realizuar këtë vjedhje, teshat që kishte veshur, dorezat si dhe shalli e kapuci me te cilat kishte mundur te maskohej gjatë realizimit të vjedhjes.

Gjithashtu u bë e mundur dhe sekuestrimi i një sasie nga shuma e lekëve të vjedhura. Materialet proceduriale do i refereohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale të “Vjedhje me dhunë ”, “Mbajtje pa leje të armëve të ftohta” si dhe “Plagosje e lehtë“./Panorama/

12596077_1232415016772554_570775131_n

11637962_1232414983439224_759984103_n

12540010_1232415003439222_850464134_n

12556942_1232414990105890_989393796_o

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...