Published On: 18 Shtator, 2016

Foto/ I dashuri e “masakron” në qafë, 15-vjeçarja nga Tirana: “Ai është jeta ime”

Ndoshta postimin e kësaj vajze e cila është vetëm në klasë të nëntë, pa i mbushur akoma 15 vjeçe, shumë kush do ta gjykojë, por përtej një gjykimi, kjo gjë duhet të marrë formën dhe trajtën e një sensibilizimi.

Pranë faqes në Facebook “Anna Media”, ka shkruar një ndjekëse e kësaj faqeje e cila ka postuar një rast nga i cili është shokuar.

Ajo ka treguar se si një nga mikeshat e saj nga Tirana në Facebook, e cila në moshë është shumë e vogël, reklamonte të thithurat në qafë të të dashurit dhe i quante si një arritje e madhe.

Ja postimi i plotë, shoqëruar me foton e vajzës 15-vjeçare:

“Pak me pare me zuri syri nje postim te nje vajze ne klase te 9, pra as 15 vjec, e cila reklamonte ne fb shenjat dhe nxirjet nga i dashuri i saj si arritje goxha e madhe.

Me vjen turp kur e mendoj se si po DEGJENERON ky brezi i sotem. Nuk di cfare bejne ato nenat e tyre dhe familjet qe i rrisin. A i shohin nga dalin dhe me c’shenja vijne nga takimet?

Si mundet ne 15 vjec, nje e mitur, te sillet dhe veproje ne menyre te tille, nderkohe qe duhet te praktikoje mesimin e gjerave edukative?

Kush do tja mesoje kesaj rinie se c’eshte shoqeria, masa dhe dinjiteti femeror???!

Duhen shpure dhe prinderit ne shkolle riedukimi, mqs s’dine ceshte prinderimi.

Ju lutem t’a postoni ne faqen tuaj. Po ju nis dhe foton qe eshte reale!”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...