Published On: 21 Prill, 2016

Foto e rrallë: Kur Rifat Jashari ishte në LDK dhe organizonte protesta kundër dhunës serbe

 

Në këtë foto të shpërndarë nga atdhetari Osman Ferizi, ish luftëtar dhe aktivist shumëvjeçar i LDK-së dhe tani kryetar i Shoqatës Sali Çekaj në Gjermani, shihet Osmani me Rifat Jasharin, vëllain e heronjve Adem dhe Hamëz Jashari.

Fotoja është bërë në mars të vitit 1992 në Bon, në një protestë të organizuar nga dega e LDK-së për Gjermani. Këtu jemi me avokatin, atdhetarin Ragip Gashi, Osman Ferizi dhe atdhetarin Rifat Jashari”, shkruan në postimin e tij, Osman Ferizi. Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...