Published On: 7 Tetor, 2016

Foto/ Çmimi i Madh i Japonisë/ Rosberg më i shpejtë se Hamilton në provat e lira

Niko Rosberg vazhdon të kryesojë kampionatin për pilot dhe mesa duket këtë javë ka ndërmend të risë diferencën me shokun e tij të skuadrës, Lewis Hamilton.

Gjermani i Mercedes ka dominuar ditën e sotme gjatë praktikës së dytë që u zhvillua në Japoni. Ai ka kryesuar me një diferencë prej 0.072 sekonda.
Rosberg i cili është 23 pikë para vendit të dytë në klasifikim gjatë provave të sotme ka qenë 0.323 sekonda më i shpejtë se piloti i Ferrari-t, finlandezi, Kimi Raikkonen.

Tek McLaren vazhdojnë vështirësitë pasi Jenson Button me shumë mund ka arritur vendin e 16.
_91554738_hamilton_picture_getty_91554740_vettel_2_getty

Mercedes driver Nico Rosberg of Germany waits in his team garage during the first practice session for the Japanese Formula One Grand Prix at the Suzuka International Circuit in Suzuka, Japan, Friday, Oct. 7, 2016. (AP Photo/Eugene Hoshiko)

_91555212_fans_hats_getty_91555208_family_fans_2_getty

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...