Published On: 12 Mars, 2016

Forumi i Gruas i LDK-së në 26 vjetorin e themelimit

Forumi i Gruas i LDK-së në vazhdën e aktiviteteve me rastin e shënimit të 26 vjetorit të themelimit sot në Prizrenin e kulturës dhe besëlidhjes zhvilloi një serë aktivitetesh. Musafire nga Shqipëria nga Lidhja Demokratike e Gruas Albana Vokshi- Kryetare  dhe anëtare nga Kukësi. Në këtë takim solemn morën pjesë edhe Kryesia Qendrore e FGLDK-së e kryesuar nga kryetarja Lirije Kajtazi, që e përshëndeti takimin dhe vlerësoi kontributin e Forumit të Gruas për 26 vite. Aktiviteti u pasurua me pjesë kulturore. Nikoqirja Sadije Jakupi Kryetare e FGLDK-së Dega në Prizren dhe Haxhi Avdyli kryetari i Degës së LDK-së në Prizren shprehën zotimin e tyre në angazhimet e mëtejme në forcimin e demokracisë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...