Published On: 30 Shtator, 2016

“Formon” nga Kosova fiton në Catch Challenge në Beograd, merr çmimin prej 130 mijë eurove!

Kompania kosovare e cila ka “shpërthyer” në tregun ndërkombëtar, Formon 3D së fundmi e ka arritur edhe një sukses të jashtëzakonshëm.

Themeluesit e Formon dje kanë fituar edhe në një garë të rëndësishme të bizneseve startup, prej nga e kanë marrë çmimin dhe shpërblimin financiar prej 130 mijë eurove.

E për ta bërë edhe më domethënëse arritjen e tyre, Formon ka fituar këtë çmim midis kryeqytetit serb, Beogradit.

“Me kënaqësi të madhe ne njoftojmë se Formon është fitues i çmimit“Innovation” në ‘CATCH Challenge’ të Foundcenter Investment të mbajtur në Beograd, ku konkuruan mbi 850 biznese nga mbarë bota”.

Fondi i përgjithshëm i investimeve të ngritura nga Foundcenter Investimeve Berlin, Los Angeles dhe Beograd arrinë në 100 milionë euro, thuhet në përshkrimin e organizatës që ka organizuar garën e ideve inovative të quajtur Catch.

Këtu mund ta shihni listën e gjithë bizneseve dhe ideve që kanë marrë pjesë, si dhe listën e gjithë atyre projekteve dhe ideve inovative që janë shpërblyer me mjete të konsiderueshme për investime kapitale.

Formon ka njoftuar më herët se produkti i saj Formon Core do të debutojë së shpejti në treg, dhe ne do të mund ta kemi atë në zyrat dhe shtëpitë tona.

Formon e ka fituar edhe titullin e Innovation of the Year Award në Albanian ICT Awards.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...