Published On: 23 Qershor, 2016

Formacioni më i mirë në “Euro 2016”, mes yjeve edhe një shqiptar

Uebsajti i njohur “goal.com” ka publikuar 11-shen më të mirë të fazës në grupe në “Euro 2016”.

Në mesin e yjeve është edhe mesfushori shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka, i cili ka duruar një performancë mjaft të mirë me Zvicrën.

Në portë është vendosur portieri Mcgovern i Irlandës së Veriut. Ndërsa në mbrojtje janë rreshtuar Hektor i Gjermanisë, Padzan i Polonisë, Bonuçi i Italisë dhe Srna i Kroacisë.

Në mesfushë krah Xhakës janë Iniesta i Spanjës dhe Hamshik i Sllovakisë. Treshja e sulmit kompletohet me Bejlin e Uellsit, Paje të Francës dhe Moratën e Spanjës.

/E.SH/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...