Published On: 16 Prill, 2016

Forcave maqedonase iu hynë frika në palcë për dokumentarin për shqiptarët, ndalin stafin e”Top chanenel”

Gazetari Marin Mema, është ndaluar nga forcat speciale maqedonase në Shkup, pasi ishte duke xhiruar një dokumentar për shqiptarët dhe rrënjët ilire të Maqedonisë.

Në krye të detyrës Marin Mema dhe grupi i “Top Channel” që e shoqëronte atë, janë ndaluar nga forcat speciale të policisë dhe shoqëruar për në rajonin e policisë.

“Pse u shqetësuan kaq shumë autoritetet e vendit fqinj sa perdoren njesine speciale per te ndaluar grupin e Top Channel ne komisariatin e qendres se Shkupit? Gjithçka sot ne mbremje ne 20–10 ne Top Channel”,- shkruan Mema në Facebook.

marin mema

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...