Published On: 9 Shkurt, 2016

“Football Leaks” zbulon edhe kontratën e De Geas te Reali

  • Pas zbulimit për shifrat marramendëse në kontratat e Gareth Bale dhe Toni Kroos, ‘Football Leaks’ tashmë ka zbuluar edhe kontratën e arritur në mes Real Madridit dhe David De Geas, marrëveshje që dështoi në minutën e fundit.

Nëse transferimi i De Geas në Real Madrid do të realizohej për të ishte përgatitur një kontratë me këto detaje.

Kontrata do të ishte deri me 30 qershor të vitit 2021 në një marrëveshje me vlerë gati 12 milionë euro në sezon pas tatimit (11,818,182 euro për të qenë me të saktë), plus bonuset.

Klauzola e tij e lirimit do të ishte 500 milionë euro.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...