Published On: 30 Shtator, 2016

Për fondin e trepërqindëshit, Atdhe Gashi dërgohet në Prokurori

Muaj më parë kishin filluar hetimet për ish-kryeministrin e Kosovës në mërgim, Bujar Bukoshin. Fjala është për një hetim që përfshin edhe Atdhe Gashin

Burime të Gazetës Express thonë se Atdhe Gashi për momentin është në Prokurori, ku edhe po merret në pyetje si i dyshuar për fondin e trepërqindëshit.

 Bëhet e ditur se ditë me parë u mor në pyetje edhe Bujar Bukoshi.

Muaj më parë ishte raportuar se Bujar Bukoshi bashkë me Atdhe Gashin janë nën hetim pasi besohet se kanë kryer vepër penale “shpëlarje e parave” dhe “shpërdorim” në kundërshtim me ligjet e Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...