Published On: 25 Janar, 2016

FMN: Situata politike mund të ndikojë në uljen e të hyrave në Kosovë

  • Rritja prej 3.8 për qind që Fondi Monetar Ndërkombëtar në Kosovë pret të ketë shteti nuk do të mjaftojë për Kosovën.

Shefi i FMN-së, për Kosovën Ruud Vermeulen, thotë se Kosovës së pari i duhet ta trajtojë papunësinë.

Në një konferencë për media Vermeulen ndër të tjera ka komentuar edhe për situatën e fundit politike në vend, gjë që sipas tij do të ndikojë në uljen e konsumit, uljen e të hyrave dhe uljen e investimeve, transmeton kp.

Po ashtu u bë e ditur se Bordi i FMN-së ka aprovuar rishikimin e parë të programit për Kosovën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...