Published On: 12 Prill, 2016

FMN: Dalja e Britanisë nga BE, dëme të rënda globale

Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian mund të shkaktojë dëme të rënda rajonale dhe globale, ka paralajmëruar Fondi Monetar Ndërkombëtar.

Gjithashtu, dalja e Britanisë nga Europa do të përfshijë edhe marrëdhëniet e vendosura tregtare dhe që sot shkaktojnë sfida të mëdha për të dyja, si për Mbretërinë e Bashkuar ashtu edhe për Europën, ka thënë FMN, shkruan BBC.

FMN ka konstatuar se referendumi i planifikuar me 23 qershor, kishte krijuar tashmë pasiguri për investitorët.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...