Published On: 30 Janar, 2016

Flet Xhaviti: Ma keni keqinterpretuar deklaratën time

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, i cili ishte pjesëmarrës në Asamblenë e Këshillit të Evropës, në të cilën nuk u votuan amendamentet e propozuara nga Shqipëria e Suedia për Kosovën, ka reaguar lidhur me votën e Shqipërisë dhe mungesën e Sali Berishës.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se deklarata e tij për mungesën e Sali Berishës në KE është keqinterpretuar.

Lexoni postimin e plotë të Halitit në Facebook:

Mediet e Kosovës, në veçanti disa portale kanë keqinterpretuar deklaratën time lidhur me mungesën e z. Sali Berisha. Siç dihet z. Berisha është përfaqësues i PD-së në Këshillin e Evropës, dhe me influencë të konsiderueshme te partitë e djathta në KE.

Kam besim që prezenca dhe lobimi i tij te partitë e djathta do ta ndryshonte rezultatin. Sidoqoftë për të votuar e kontribuar në emër të së djathtës shqiptare ishte z. Bylykbashi deputet i PD-së, i cili diskutoi në seancë dhe kontribuoj së bashku me znj. Valentina Leskaj, z. Petrit Vasili, z. Namik Dokle, gjithë stafin politik të tyre, gjithë personelin dhe Ambasadën e Shqipërisë e Konsullatën e Kosovës, znj. Ermira Mehmeti, dhe delegacioni ynë.

Pra impenjimi këtu ishte i madh, duke pas parasysh edhe angazhimin tonë me përfaqësitë diplomatike në Kosovë dhe parapërgatitjen e delegacioneve tona në Tiranë e Prishtinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...