Published On: 11 Qershor, 2016

Flet trajneri i Zvicrës: Shqipëria nuk duhet nënvlerësuar aspak

Sfida Shqipëri-Zvicër nuk do të jetë emocionuese vetëm për kuqezinjtë por edhe për kombëtaren helvete. Këtë fakt e ka pranuar vetë drejteusit teknik i skuadrës zvicerane , Vladimir Petkovic. Në konferencën për shtyp që i paraprin sfidës ndaj skuadrës së De Biazit, trajneri 52 vjeçar deklaroi se është një ndeshje ku skuadra e tij duhet të mundohet të diktojë ritmin e lojës

“ Detyra jonë është të ruajmë qetësinë dhe duhet medoemos ta kontrollojmë ritmin e lojës. Kryesorja është të impnojmë lojën tonë dhe të mondohemi të bëjmë sa më pak gabime. Sigurisht evente të tilla janë gjithnjë emocionuese sidomos në ndeshjen hapëse, emocionet janë të mëdha. Shqipëria nuk duhet aspak nënvlerësuar, kjo është ajo që lojtarët e mi duhet ta kenë të qartë”

Ndërkohë që kosovari Xherdan Shaqiri kërkoi të theksonte se megjtihëse luhet kudnër Shqipërisë në fushën e lojës nuk ka miqësi
“ Është një ndeshje shumë e rëndësishme e cila duhet të merret me seriozitet maksimal. Do bëjmë gjithcka për të fituar, në fushë realisht nuk ekzistojnë miqësitë, secili luan për fitore. Shumë specialistë deklarojnë që grupi A është I mbyllur, Franca e para , Zvicra e dyta, nuk është kaq e thjeshtë, absolutisht jo. Më vlerësojnë su ylllin e skuadrës, por ky ekip nuk ka yje. Funksionojmë të gjithë në grup”

Kjo supersfidë do të startojë në orën 15:00 dhe përveçse një përballje mes Shqipërisë dhe Zvicrës është edhe një duel mes kosovarëve kuqezi dhe atyre helvetë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...