Published On: 12 Maj, 2016

Flet nxënësi që e grushtoi mësuesen e vet (Video)

  • Nxënësi i klasës së tetë në shkollën fillore “Nazmi Zhegrova” në Stanovc, Jetmir Bajqinovci, e ka goditur me grusht arsimtaren e gjuhës shqipe, Gjylë Muhaxheri.

Vetë Jetmiri, thotë se ndihet keq për atë që i bëri mësueses, por nuk mund ta përballonte ofendimin dhe fjalën “guban” të cilën thotë se ia ka thënë mësuesja.

‘Arsimtarja gjithë sa herë vike ka 10 minuta të orës i hupke tu fol e tu u thanë nxansave ‘mos rrini me Bajqinovct se ata janë të flliqt, mbajë qenë”, tha ai për KTV’në.

Xhavit Bajqinovci, babai i djalit thotë se një inat dhe sulm verbal nga mësuesja ka ndodhur tash e dy vjet drejt djalit.

Me gjithë këto, prindi këmbëngulë që djali i tij do të vazhdojë shkollimin në të njëjtin vend.

Familja e Jetmir Bajqinovcit ndodhen në një gjendje të vështirë ekonomike.

Nxenesi godet mesuesen

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...