Published On: 2 Qershor, 2016
Bota |

Flet modelja që u dënua me burg pasi ‘ofendoi’ Erdoganin

Ish-Miss Turqia Merve Büyüksaraç thotë se ka ‘humbur besimin’ në sistemin turk të drejtësisë, pasi një gjykatë lokale e dënoi atë me burg për ‘ofendim’ të Presidentit Recep Tayyip Erdoğan.

“Mund të them se e kam humbur besimin në sistemin e drejtësisë së Turqisë”, tha Büyüksaraç për Sputnik.

Modelja u dënua me dy muaj dhe 17 ditë burg për ‘ofendim’ të Erdogan nëpërmjet një publikimi në Instagram.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...