Published On: 6 Shkurt, 2016

Flet babi i Arben Ymerit i arrestuar te Manastiri i Deçanit: Qe tri vjet ka ndërruar sjellje (Video)

  • Sylë Ymeri, babai i të arrestuarit Arben Ymeri nuk e mohon lidhjen farefisnore me kryetarin e Vetëvendosjes Visar Ymeri. Sylë Ymeri pohon se gjatë tre vjetëve të fundit jo vetëm se kishte vërejtur ndryshime në sjelljen tek i biri por edhe për faktin se Arbeni shoqërohej me disa persona të panjohur për ta.

Ai thotë se nuk është kundër fesë dhe i bën thirrje Bashkësisë Islame të Kosovës të ndërmarrë diçka ndaj personave të cilët po arrijnë t’i indoktrinojnë të rinjtë në një islam ndryshe nga ai tradicional.

Gjykata Themelore në Pejë, të hënën ka caktuar atyre masën e paraburgimit prej një muaji.

Katër të paraburgosurit janë të dyshuar vetëm për armëmbajtje pa leje, pasi organet e hetuesisë ende nuk kanë gjetur prova nëse këta persona kishin pasur qëllim terrorist në Manastirin e Deçanit./rtk

Babai i Arben Ymerit

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...