Published On: 3 Shkurt, 2016

Flet babai që vrau vajzën 17 vjeçare: Jam penduar, por s’kam çfarë të bëj!

Kujtim Ibraj nuk pranoi të japë asnjë deklaratë në sallën e gjyqit për vrasjen e së bijës, por duke dalë nga salla e gjyqit, tha se ishte i penduar. “Jam penduar, por nuk ka çfarë bëj tani” tha ai. Gjykata vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për Ibrajn.

Bashkëshortja dhe vajza tjetër e tij tha se ai kishte goditur 3 herë me thikë Elidonën.

“Babai ishte i dehur, si gjithmonë. Por të dielën ishte shumë keq. Nuk dinte ç’bënte e ç’thoshte. Kur kapi thikën në dorë u tmerruam. Ndërhyra kur ai iu drejtua mamit. Pashë edhe Elidonën që ishte pranë saj dhe u futa ta shpëtoj. Por ai e goditi. Më goditi dhe mua”, ka dëshmuar vajza tjetër Esmeralda.

Kujtim Ibraj ushtronte dhunë të vazhdueshme ndaj gruas dhe fëmijëve të tij, pasi konsumonte rregullisht alkol.

Esmeralda Ibraj ka pasur një plagë thike në gjoks, vetëm pak milimetra poshtë zemrës, por është jashtë rrezikut për jetën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...