Published On: 20 Maj, 2016

Fleckenstein kërcënon: Pasoja të rënda nëse nuk votoni reformën në drejtësi

Eurodeputeti Knut Fleckenstein ka deklaruar sot në një intervistë se është koha që Shqipëria të miratojë reformën në drejtësi. Nëse kjo nuk ndodh branda qershorit, pasojat do të jenë të tmerrshme ka thënë ai dhe “nga situata e tanishme po përfitojnë disa njerëz të fuqishëm.”

Sipas eurodeputetit, pas diskutimeve, ka ardhur koha që deputetët të bëjnë kompromis.

Fleckenstein që ndodhet në Shqipëri sëbashku me kolegun Eduard Kukan, si reporterë të PE për Shqipërinë, mësohet nga mediat se ka nisur një takim me kryetarin e opozitës Lulzim Basha në selinë e PD-së, ku do të njihet me propozimet e saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...