Published On: 29 Mars, 2016

Flamuri kombëtar valon mbrapsht, ja kuptimi i tij (Foto)

  • Diku në Kosovë, një flamur kombëtar shihet duke valuar nga dritaret e kësaj veture.

Mirëpo, këtë flamur ata e kanë vendosur mbrapsht. A ishte i qëllimshëm ky veprim apo jo?

Simbolika e vendosjes së flamurit mbrapsht dihet se është në kundërshtim më atë që e përkrahë.

Kjo simbolikë tregon se nëse një flamur vendoset mbrapsht, atëherë qëndrimi është i kundërt.

A po e dëshmojnë këta persona se janë kundër flamurit kombëtar me këtë gjest, apo ishte diçka e paqëllimshme? Kjo ende nuk dihet.

Kodi i vendosjes së flamurit mbrapsht, gjithashtu tregon se “vendi është në ankth dhe në rrezik”.

Simbolika të tilla janë përdorur nga grupet e rebelëve në të gjithë botën, ku kanë dashur t’i paralajmërojnë qeveritarët për ndonjë rrezik të mundshëm nga ana e tyre. /GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...