Published On: 26 Mars, 2016

Flamuri i Dronit të Ballistit valoi edhe në ndeshjen Austri – Shqipëri (Foto)

Droni tashmë i famshëm të cilin “Ballisti” e pat hedhur në ndeshjen tashmë famoze mes Serbisë dhe Shqipërisë ka valuar në formë flamuri edhe në ndeshjen e sontme mes Austrisë e Shqipërisë në Vjenë të Austrisë, raporton Gazeta Blic.

Siç bëjnë të ditur agjensitë e lajmeve austriake, simpatizantë shqiptarë disa herë gjatë ndeshjes miqësore mes austriakëve e shqiptarëve e kanë shpalosur flamurin “Autochtonous” me hartën e Shqipërisë në mes dhe Ismail Qemalin e Isë Boletinin anash. Për më tepër Gazeta Blic ua sjell edhe fotografinë e flamurit në fjalë e cila po raportohet si ngjarje nga mediat austriake.

Reagime të lojtarëve as zyrtarëve nga Kombëtarja tash për tash nuk ka patur rreth shfaqjes së këtij flamuri. /Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...