Published On: 8 Prill, 2016

Flaka Surroi: Krejt fjalimi i Hahsim Thaçit unë, unë, unë…

Publicistja Flaka Surroi nuk e ka lënë pa e komentuar fjalimin e Hashim Thaçit. Sipas saj, i gjithë fjalimi i Thaçit ishte unë, unë, derisa përfundimi i tij ishte: Zoti e ruajt Kosovën.

Shënimi i plotë i saj:

Krejt fjalimi une, une — perfundimi: Zoti e ruajt Kosovën (shekullare).
Kjo nuk duket tjetër pos porosi qëllimesh: kur ta ndërroj Kushtetutën, e ta marr krejt pushtetin si kardashi im, edhe ju qe nuk besoni në zot, keni me iu kthy atij për ndihmë, se s’ka kush ju shpëton…

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. asha thotë:

    kta t’drenices e kishin zakon me than une une,se t’ngratit kurr as asfallt skan pa me sy,e tash thone cfare u be n’mua su be ne askend.E turpshme e pa moralshme e pa dinjitetshme te thuhet une,une,po bashe ti e ke bere mut kete pune,pse pi duket qe ka bere dicka t’mire ketu,po prape po kthehem ,ktyre ju duket cdo gje perfekte.A kane sy me pa kta te gjore,a kane veshe per t’degjuar.cfare u thone te huajt,qe sa vite ndaleni korrupcionin,e muaren ne qafe popullin,pa VIZA pa gje.Kta matrapaze i kane mbushe xhepat dhe lluksi ju ka mbylle sy e veshe,me makina lluksoze ,shetitje jashte shteti me taksa te ketij populli t’mjere,ne dreka e darka pa nda,me shkollim te femijeve jashte shteti,me shfalerka neper hotele…Phuuu TURPI JU MBULOFT O TE GJORE O MJERANA ,po ku ka ma mut se ktu,me cilin te ri e t’vjeter takohesh i bene planet si te iku nga ketu ta thej qafen diku,vec ktu mos te rri….Phuuu Zoti ju marroft debilla…

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...