Published On: 20 Maj, 2016

Flaka Surroi i turret Isa Mustafës!

Publicistja Flaka Surroi ka reaguar pas asaj që ndodhi sot në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku kryetarja e Degës së LDK-së në Gjermani nuk u la të hynte në mbledhje. Surroi i ka dalë në mbrojtje Gërvallës.

Reagimi i plotë:

Paramendoni situaten kur tri gra muskuloze do t’ia ndalonin hyrjen një burri dhe do t’ia pamundësonin shprehjen e fjalës së lirë kundër politikës së lideres së zgjedhur me aklamacion.

Nuk do të duheshin më shumë se pesë sekonda që ato të etiketoheshin punëtore bordelesh; që nënat e tyre të kaploheshin nga lemza dhe që të kategorizoheshin ementalka apo simentalka…
Tre burra të mëdhenj fizikisht sot ndaluan një grua që të hynte në mbledhje “sepse donte të futej aty me dhunë”. E vetmuar, me katër letra dhe një celular në dorë. Pa dyshim, shumë e dhunshme.
Shumë demokratike kjo formë e mbrojtjes nga një grua, e pambrojtur, që e mbron parimin e vet.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Syla thotë:

    z.Flaka a mos jeni kordinue me z Frasheri nga vv qe edhe ju ti turrni LDK une veq po ju pyti???

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...